Ha itt a tavasz, jönnek a versenyek

Category : Versenyek

rsz_1fullsizerender“Az idei szezont nem tűzdeltem tele nagy célokkal és nagy versenyekkel, ami jó döntésnek bizonyult a sok betegeskedés és sérülések miatt. Nagy nehezen márciusban sikerült elkezdenem újra futni, így kinéztünk pár rövidebb versenyt, amin kipróbálhatom magam. Első verseny a Veresi futófeszt volt, 10,5 km-en futottam egy számomra már rég próbált gyorsabb tempót. Előző nap még azt mondták enyhe hideg jön, 18 fok várható. Reggel így is pakoltunk, de aznap végülis csak 10-12 fok és szeles idő volt érzékelhető. A pálya kellemesen hullámos útvonalon, néhol murvás terepen, a kertvárosban vezetett, gyönyörű virágzó fákkal tűzdelve. A szélnek köszönhetően tiszta és friss volt a levegő. Végeredményben tetszett maga a verseny és a szervezés. Emesének köszönhetően a tempót is sikerült tartanom, így 10,5 km-en 50:28 idő alatt értem célba.

13007352_1285454164802250_5767824100475482430_nKövetkező cél a most hétvégi Vivicitta 10km volt. Könnyebb pályának gondoltam és reménykedtem, kicsit gyorsabban sikerül majd “végigkocognom”. Hát ismét nem kedvezett az idő 🙁 Orkán erejű szél fújt a pályán. Délelőtt kimentünk szurkolni a félmaratonra, már ott jelezték nekem a többiek, hogy nem lesz egy kellemes élmény ez a verseny. Délutánra még erősebb lett a szélfújás. Igyekeztem mindig bebújni valaki mögé, de nem sokat segített. Mire elértük a hátszeles részt, már kimerültnek éreztem magam. Elég sok enyhe emelkedővel és jó pár kanyarral is megtűzdelték a pályát, így ez sem sikerült egy könnyű versenyre. Végül 48:35-re értem a célba, amivel azért elégedett vagyok, főleg ilyen körülmények között.”